Shidōkai 斯道会

Organizaci Shidōkai založil Nakagawa Kinji sensei roku 1989 za účelem šíření tradiční japonské kultury v samotném Japonsku i mimo něj. Činnost této organizace není zaměřena pouze a čistě na oblast bojových umění, její aktivity zahrnují i oblasti čajového obřadu, tradičních tanců či umění kaligrafie, atd.

Dentō bunka 伝統文化 je vnímání tradiční kultury jakožto důležitého dědictví, jež by mělo být zachováno v živé formě, a to nejen v rámci své domovské země – Japonska, ale i dalších zemí světa. Během své činnosti Shidōkai uspořádalo mnoho kulturních akcí či aktivit. Existuje zde například dlouholetá spolupráce s chrámem Jōraku-ji 常楽寺, v jehož areálu se konaly ukázky či samotné praxe mnoha tradičních odvětví japonské kultury. Také ve spolupráci s městem Kumamoto 熊本市, odkud mimo jiné Nakagawa sensei pochází, se podařilo pět let po sobě uspořádat velikou přehlídku tradičních bojových umění v areálu kumamotského hradu.

Od roku 2007 působí tato organizace v Evropě, konkrétně v Británii, Francii, České republice a v Polsku. Uskutečnilo se mnoho ukázek a přednášek různých tradičních umění Japonska. Od roku 2016 je centrála Shidōkai přesunuta do Prahy pod křídla Kenshōkan Dōjō, kde pokračuje ve své činnosti.

Kaligrafie v podání mistra Matsuno