FAQ

Mohu přijít na jakoukoliv lekci?

Ano můžete. Naše dōjō je otevřeno pro nové zájemce po celý rok. První trénink je zdarma, abyste si mohli vyzkoušet trénink na „vlastní kůži“.

Co si mám vzít na první trénink?

Především dobrou náladu a chuť se něčemu naučit. Co se týče oblečení stačí běžné sportovní, pokud nemáte keiko-gi. Vše ostatní vám bude zapůjčeno.

Mohu chodit i na lekce Nakagawy senseie?

Ale jistě. Byla by škoda nevyužít této skvělé příležitosti a neučit se přímo od osoby nejpovolanější. Sensei vás jistě rád uvidí.

Jezdíte trénovat do Japonska?

Snažíme se být v kontaktu s naším učitelem co nejvíce a tak jej navštěvujeme i v Japonsku.

Slyšel jsem, že hned od prvního tréninku cvičíte se skutečným mečem?

Náš učitel se snaží dodržovat starý přístup k tréninku a tak je snaha, aby každý student co nejdříve byl schopen trénovat se skutečnou čepelí. Nicméně u nás je to spíše záležitost peněz. Přeci jen japonský meč něco stojí. A tak většinou studenti cvičí s bokkuto – dřevěným tréninkovým mečem a teprve poté si pořizují shinken – meč se skutečným ostřím.

Váše tréninky jsou daleko, co s tím?

Inu nedá se nic dělat, ale nejlepší je sednout si do nějakého dopravního prostředku a prostě za námi přijet. Nicméně skupiny studentů cvičí v Děčíně, Mladé Boleslavi a Ostravě. Pomalu se naše řady rozrůstají a tak nám napište a mi vám doporučíme nejbližší studenty.